Skup samochodów za gotówkę - Jakie są zasady działania i warunki sprzedaży

Skup samochodów za gotówkę – Jakie są zasady działania i warunki sprzedaży?

Skupy aut używanych działają na bardzo prostych zasadach, dzięki czemu cieszą się one tak dużą popularnością. Tutaj formalności zostały ograniczone do absolutnego minimum, a pojazd może zostać sprzedany w ciągu zaledwie kilkudziesięciu minut. Jak to możliwe? Na jakich zasadach działa skup samochodów za gotówkę i jak korzystnie sprzedać tutaj swój samochód?

Jakie auto sprzedasz w skupie samochodów?

Skup samochodów używanych to szansa na sprzedaż niemalże każdego pojazdu, który nadaje się jeszcze do eksploatacji nawet, jeśli w tym celu konieczne będzie wykonanie stosownych napraw. W auto skupach sprzedawane są samochody w każdym stanie technicznym, bez względu na markę, rocznik i model. Profesjonalny skup aut za gotówkę skupuje auta:

  • osobowe, terenowe i dostawcze – w pełni sprawne, również te z bagażem doświadczeń,
  • powypadkowe – uszkodzone na skutek kolizji lub wypadku drogowego,
  • uszkodzone na skutek awarii, których naprawa staje się dla właściciela nieopłacalna,
  • poleasingowe i tzw. angliki, niezależnie od marki czy modelu.

Dobry skup aut używanych za gotówkę jest w stanie gwarantować również bezpłatny dojazd do klienta, indywidualne podejście do każdej transakcji oraz przewóz używanych samochodów powypadkowych i uszkodzonych własnym transportem.

Jak skup aut wycenia używane pojazdy?

Profesjonalny skup samochodów używanych jest w stanie zapewniać indywidualne podejście do każdego klienta. Na miejscu nie ma sztywnych cenników, a auto skup samochodów tworzy swoje oferty w oparciu o indywidualne wyceny każdego auta. Aby sprzedać auto, należy więc przyjechać do miejsca skupu pojazdów. Firma działa 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, co znacznie ułatwia sprzedaż aut w każdym stanie technicznym.

Oględziny dokonywane są przez fachowca z wieloletnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej, dzięki czemu wycena jest rzetelna i profesjonalna. Firma, która prowadzi skup aut osobowych i dostawczych, może również wycenić samochód na posesji właściciela. Wystarczy tylko zadzwonić do skupu aut powypadkowych i potwierdzić chęć sprzedaży samochodu. Wstępną wycenę skup samochodów używanych za gotówkę może przeprowadzić również w trakcie rozmowy telefonicznej lub też za pośrednictwem formularza kontaktowego.

skup używanych pojazdów

Jakich dokumentów wymaga skup aut używanych?

Aby sprzedać samochody osobowe czy dostawcze do skupu aut uszkodzonych, konieczne jest dostarczenie odpowiednich dokumentów, choć należy podkreślić, że wycena do niczego cię nie zobowiązuje. Jeśli jednak jesteś zainteresowany sprzedażą auta, do skupu należy zabrać:

  • dowód rejestracyjny samochodu,
  • kartę pojazdu, jeśli taka została wydana,
  • dokumenty, związane z leasingiem,
  • dowód opłacenia obowiązkowej składki OC,
  • dokument, potwierdzający zrealizowany przegląd techniczny auta.

Nawet najlepszy skup samochodów uszkodzonych z pewnością zweryfikuje również właściciela na podstawie przedstawionego dowodu tożsamości. Cała transakcja kończy się wypłatą gotówki od ręki, zamykając się na ogół w kilkudziesięciu minutach od momentu przyjazdu do placówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + 17 =

Previous post Kontrakty terminowe oraz ich rola na rynku wymiany walut