czym wyczyścić srebrny łańcuszek

Czym wyczyścić srebrny łańcuszek i inną biżuterię ze srebra?

Czyszczenie srebrnej biżuterii należy przeprowadzać regularnie, by długo zachowywała ona swój perfekcyjny wygląd. Warto jednak wiedzieć czym wyczyścić srebrny łańcuszek, by ulubiona ozdoba mogła z nami pozostać na dłużej. Zebraliśmy wiec sprawdzone sposoby na czyszczenie biżuterii srebrnej , by nieco ułatwić to zadanie.

Domowe sposoby na czyszczenie biżuterii srebrnej

Proces czernienia srebrnej biżuterii jest naturalnym zjawiskiem, które ciężko powstrzymać. Nosząc srebrną biżuterię warto wiedzieć, jak wyczyścić łańcuszek srebrny domowym sposobem. Takie metody czyszczenia łańcuszka srebrnego są niezwykle skuteczne oraz tanie. Przestawiamy więc kilka pomysłów na to, jak przywrócić blask srebrnej biżuterii.

czym wyczyścić srebrny łańcuszek

Jak wyczyścić srebrny pierścionek? Użyj sody oczyszczonej!

Czyszczenie srebra domowymi sposobami obejmuje m.in. sodę oczyszczoną. Aby wyczyścić srebro sodą, należy przygotować niewielkich rozmiarów miseczkę. Taką miseczkę trzeba wyłożyć folią aluminiową. Teraz można już rozpocząć czyszczenie srebra sodą oczyszczoną. W miseczce należy umieścić srebrny łańcuszek i zasypać go dużą ilością sody. Do całości należy jeszcze nalać gorącej wody. Aby wyczyścić srebrne łańcuszki, należy ich pozostawić w takiej miksturze przynajmniej przez kilkanaście minut. Czyszczenie srebrnych przedmiotów należy zakończyć wyjęciem ich z miseczki i przepłukaniem bieżącą wodą.

Jak wyczyścić srebrną biżuterię solą i folią aluminiową?

Skuteczne metody czyszczenia srebra to również sól kuchenna. Jak wyczyścić łańcuszek srebrny solą? Aby wyczyścić srebrne kolczyki czy łańcuszek i usunąć z nich ciemny nalot, należy również przygotować miseczkę, która nie będzie wykonana z metalu. Taką miseczkę trzeba wyłożyć folią, na której trzeba położyć srebro. Tak przygotowane elementy biżuterii należy zasypać dużą ilością soli. Czyszczenie srebrnych kolczyków czy łańcuszka należy uzupełnić gorącą wodą. Aby skutecznie wyczyścić srebrny łańcuszek, musi on pozostawać tak przez kilka godzin. Po wyczyszczeniu biżuterii należy przepłukać ją bieżącą wodą.

jak wyczyścić srebrny łańcuszek w domu

Czyszczenie srebrnej biżuterii mydłem i wodą

Ulubiona srebrna biżuteria może zostać również wyczyszczona przy użyciu mydła i wody, czyli w najprostszy z możliwych sposobów. Jak wyczyścić biżuterię srebrną używając wody z mydłem? Przede wszystkim warto tutaj sięgnąć po szare mydło, które pozbawione jest zbędnych składników chemicznych. Miękką ściereczką, zamoczoną w wodzie z mydłem, należy przetrzeć biżuterię, a następnie przepłukać ją wodą. Czyszczenie srebra mydłem, zwłaszcza tym szarym, to idealny sposób, by usunąć ze srebrnej biżuterii nieestetyczny nalot w ekonomiczny, a zarazem bezpieczny sposób.

jak wyczyścić srebrny łańcuszek

Czyszczenie srebra pastą do zębów

Jeśli srebrną biżuterię pokrywa ciemny nalot, do skutecznego czyszczenia srebra sprawdzi się pasta do zębów. Czyszczenie srebrnej biżuterii zacznij od przygotowania czystej szmatki lub delikatnej gąbki. Do srebrnego łańcuszka należy również użyć delikatnej pasty, najlepiej takiej dla dzieci. Aby wyczyścić łańcuszek, należy nacierać go szmatką lub gąbką z pastą do zębów. Wyczyszczenie swojej biżuterii takim właśnie sposobem jest bezpieczną metodą, którą można stosować nawet wobec ulubionej biżuterii.

Jak wyczyścić srebro domowym sposobem? Użyj popiołu

Gdy srebrna biżuteria ciemnieje, można użyć również popiołu. Czyszczenie srebra popiołem to skuteczny, choć nie do końca czysty sposób. W popiele można jednak doskonale wyczyścić nie tylko biżuterię ale również i srebrne sztućce. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii tym sposobem nadaje się wyłącznie popiół z drewna. To więc sposób jak wyczyścić biżuterię domowymi sposobami, ale tylko dla posiadaczy kominka, choć niektórzy decydują się również na popiół pochodzący z papierosa. Szmatkę zwilż więc zimną wodą i nanieś na nią nieco popiołu. Teraz możesz już pocierać łańcuszek, przywracając wspaniały wygląd srebrnej biżuterii. Po zakończeniu czyszczenia umyj wodą srebrny przedmiot, by spłukać z niego resztkę popiołu.

srebrny lancuszek czym czyscic

Czym wyczyścić srebrny łańcuszek profesjonalnie?

W przypadku srebrnej biżuterii doskonale sprawdzają się również profesjonalne środki do czyszczenia. Wiele osób nie chce czyścić delikatnej srebrnej biżuterii domowymi sposobami. Nic dziwnego, bo domowe metody postrzegane są czasem jako zupełnie nieskuteczne, choć nie jest to zgodne z prawdą. Czy można jednak wyczyścić zabrudzony srebrny łańcuszek innym sposobem? Oczywiście, że tak.

Zaśniedziałe srebro, a specjalistyczne chusteczki

Do czyszczenia kolczyków srebrnych czy łańcuszka idealnie nadają się chusteczki, przeznaczone do czyszczenia tego rodzaju biżuterii oraz srebrnych dodatków. Jeśli chcesz wyczyścić srebrny szybko i skutecznie, koniecznie sięgnij po chusteczki. Są to jednorazowe gaziki, które zostały nasączone alkoholem. Umożliwiają one domowe czyszczenie srebra, choć przydadzą się również do oczyszczania ran.

Jak czyścić srebro płynem do srebrnej biżuterii?

Powierzchnię srebra można również wyczyścić płynem do biżuterii. Srebro należy wówczas zamoczyć w zakupionym roztworze i poczekać kilka sekund. Co ważne, taka biżuteria nie powinna zawierać dodatków, wykonanych z innych metali czy też ozdób. Aby uskutecznić działanie płynu, można przeprowadzić polerowanie srebra delikatną ściereczką, zamoczoną w płynie.

w czym wyczyścić srebrny łańcuszek

Jak wyczyścić srebrny łańcuszek sodą?

Czyszczenie srebra sodą to jeden ze skutecznych sposobów, by pozbyć się nieestetycznego nalotu. Miseczkę należy wyłożyć folią aluminiową i umieścić w niej srebrną biżuterię. Teraz należy w miseczce umieścić sodę i wszystko zalać ciepłą wodą. Wystarczy kilka minut, by srebro zostało wyczyszczone.

Jak wyczyścić srebrny łańcuszek bez sody?

Do czyszczenia srebrnych łańcuszków nie trzeba używać sody. Czym wyczyścić srebro, jeśli nie sodą? Idealnie sprawdzi się tutaj pasta do zębów dla dzieci, nałożona na delikatną ściereczkę. Przy jej pomocy można wyczyścić srebrny przedmiot, delikatnie pocierając go ściereczką.

Co zrobić, gdy srebro czarnieje?

W takiej sytuacji idealnie sprawdzi się czyszczenie srebra folią aluminiową. Kawałki folii należy pognieść i umieścić w mocno osolonej wodzie. Jest to bezpieczny sposób, by wyczyścić biżuterię. Srebrna biżuteria odzyska dawny blask niemalże błyskawicznie.

One thought on “Czym wyczyścić srebrny łańcuszek i inną biżuterię ze srebra?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − osiem =

Jaką miskę wc z deską wolnoopadającą wybrać? Previous post Jaką miskę wc z deską wolnoopadającą wybrać?
jak usunąć rozlany wosk z pomnika Next post Czym zmyć wosk z pomnika? skuteczne sposoby czyszczenia nagrobków