Czy kupno szklarni z poliwęglanu komorowego to dobry wybór?

Ogrodnicy mimo zimy już powoli zaczynają planować wiosenne uprawy ogrodnicze, zastanawiając się, w jaki sposób mogliby ten proces przyspieszyć. Idealnym rozwiązaniem jest postawienie w ogrodzie szklarni, ale jaki rodzaj szklarni wybrać, kiedy ma się tyle propozycji na rynku? Dużo dobrych opinii można znaleźć przy szklarniach z poliwęglanu. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Co to za materiał poliwęglan komorowy?

Poliwęglan komorowy jest tworzywem najczęściej wybieranym do budowy szklarni ogrodowych, głównie z uwagi na swą bardzo dużą wytrzymałość, parametry optyczne i izolacyjne. Wykorzystuje się go do:

  • pokrycia szklarni;
  • pokrycia ogrodów zimowych;
  • zabudowy balkonów;
  • zadaszeń tarasów.

Płyty z poliwęglanu mogą być grubości od 4 mm aż do 40 mm i występują najczęściej w trzech odcieniach mlecznym, dymnym oraz w przypadku szklarni ogrodowych – bezbarwnym.

Czy poliwęglan komorowy jest szkodliwy?

Poliwęglan komorowy jest materiałem w całości ograniczającym szkodliwość promieniowania słonecznego, zatem jest całkowicie bezpieczny, sprzyjając ekologicznym uprawom ogrodniczym. Dodatkowo warto dodać, że przy odpowiedzialnym użyciu a dalej poddaniu go recyklingowi jest to materiał, który przyczynia się do zmniejszenia negatywnego wpływu tworzyw sztucznych na środowisko naturalne.

Szklarnie z poliwęglanu i ich zalety

Szklarnie z poliwęglanu dostępne w firmie Botanic to doskonały wybór. Szklarnie są wykonane z lekkiego poliwęglanu, ale odpornego na ścieranie, uszkodzenia, warunki atmosferyczne takie, jak:

  • deszcz;
  • grad;
  • śnieg;
  • wysoka temperatura;
  • promieniowanie UV;
  • mróz.

Szklarnia z poliwęglanu jest dużo bardziej bezpieczna od szklarni pokrytej szkłem. Nie trzeba przy jej stawianiu budować fundamentu, tak jak przy szklarni szklanej, choć w razie potrzeby w firmie Botanic można kupić gotowy fundament ocynkowany.

Poliwęglan jest tworzywem łatwym w obróbce, dość giętki, szczególnie przy mniejszej grubości. Dzięki temu można uzyskać nietypowy kształt dachu szklarni lub ścian.

Optymalne warunki pracy i uprawy w szklarniach z poliwęglanu

Szklarnia ogrodowa z poliwęglanu zapewnia roślinom optymalne warunki rozwoju, bez względu na warunki pogodowe na zewnątrz.

W przeciwieństwie do tuneli foliowych czy szklarni pokrytych szkłem warunki pracy w szklarni z poliwęglanu są komfortowe, nie odczuwa się w niej duchoty, która uniemożliwia lub pogarsza pracę ogrodnika.

Wszystkie szklarnie z poliwęglanu dostępne w firmie Botanic wyróżnia łatwy montaż, każda z zamówionych szklarni posiada czytelną instrukcję. Jeśli jednak byłby z tym kłopot, firma Botanic zapewnia zakup szklarni z montażem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 4 =

Skup aut Toruń - tutaj sprzedaż auto od ręki! Previous post Skup aut Toruń – tutaj sprzedaż auto od ręki!
Next post Wszystko na temat desek tarasowych