Wszystko na temat desek tarasowych

Każdy właściciel tarasu doceni jego zalety, zwłaszcza jeśli pogoda za oknem pozwala na odpoczynek i spożywanie posiłków na świeżym powietrzu. Jeśli chcemy swobodnie poruszać się po tarasie, np. boso, musimy dokonać wyboru właściwych desek tarasowych.

Jakie deski tarasowe drewniane cieszą się największą popularnością?

Deski tarasowe narażone są na działanie czynników atmosferycznych, dlatego należy je odpowiednio zabezpieczać, przede wszystkim przed słońcem, deszczem, czy też pleśnią. W ofercie Przedsiębiorstwa Handlu Drewnem i Płytami „Siekierki” s.c. Lesiewski i Synowie znajdziemy odpowiednie dla naszego tarasu deski drewniane.

W ofercie znajdują się

Deski tarasowe z modrzewia syberyjskiego – cieszą się one dużą popularnością, głównie ze względu na bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Deski modrzewiowe są bardzo twarde, a przez to bardzo odporne na uszkodzenia. Modrzew syberyjski produkowany jest w odległych regionach Syberii, gdzie rośnie w trudnych warunkach klimatycznych, co gwarantuje jego wysoką odporność i trwałość. Gatunek ten często mylony jest z modrzewiem europejskim, dlatego warto wspomnieć, że charakteryzuje się on większym zagęszczeniem i węższymi słojami niż modrzew europejski, co w dużej mierze odpowiada za jego trwałość. Można używać bezbarwnego oleju do drewna lub impregnatu, w celu uwydatnienia wyglądu desek tarasowych a także w celu zachowania jego naturalnego koloru przez długi czas.

– Deski sosnowe – sosna jest jednym z najbardziej znanych i najczęściej używanych gatunków drewna w całej Europie. Impregnowane ciśnieniowo sosnowe panele tarasowe są odporne na wszelkie warunki atmosferyczne – słońce, deszcz i duże zmiany temperatur. Deska tarasowa sosnowa doskonale sprawdzi się jako wykończenie powierzchni tarasu. Spełnia funkcje praktyczne i wizualne. Dzięki impregnacji ciśnieniowej taras jest zabezpieczony przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Jako naturalny surowiec, drewno pasuje do każdego otoczenia i nadaje mu ciepły i estetyczny wygląd. Aby zmaksymalizować żywotność sosnowych desek tarasowych, deski należy zakonserwować specjalnie do tego przeznaczonym preparatem.

– Deski ze świerku skandynawskiego – deski ze świerku skandynawskiego ma piękny słomkowo-kremowy kolor. Ten naturalny i ekologiczny materiał zapewni wykończonej powierzchni estetyczny wygląd i wieloletnią trwałość. Wkomponuje się idealnie nie tylko w architekturę domu skandynawskiego. Łatwość obróbki, łatwość barwienia oraz przystępna cena to główne zalety tego gatunku drewna. Wysoka zawartość żywicy w naturalny sposób zabezpiecza deski świerkowe przed szkodliwym wpływem warunków zewnętrznych. Staranna pielęgnacja odpowiednim impregnatem zwiększy ich trwałość i sprawi, że będą się świetnie prezentować przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 5 =

Previous post Czy kupno szklarni z poliwęglanu komorowego to dobry wybór?
Next post Czy warto budować dom z garażem?