jak samemu zwęzić spodnie

Jak zwęzić spodnie w pasie i nogawkach? Poznaj nasze sprawdzone sposoby!

Chyba w każdej szafie znajdą się spodnie, których nie nosimy, gdyż są na nas za szerokie. W ten sposób wydajemy kolejne pieniądze na spodnie, lądujące ponownie na dnie szafy, gdy nasza sylwetka się zmienia. Źle dopasowane nogawki czy zbyt szeroki pas nie wyglądają zbyt dobrze. Dlatego też warto wiedzieć, jak zwęzić spodnie w pasie, by dać drugie życie ulubionym elementom garderoby.

Spodnie materiałowe, garniturowe i jeansowe – czy wszystkie można zwęzić?

Większość osób pewnie zastanawia się, czy można zwęzić spodnie poliestrowe, spodnie garniturowe czy spodnie dresowe. Jak się jednak okazuje, wśród tylu rodzajów spodni w zasadzie nie istnieje taki rodzaj, którego nie można by odpowiednio dopasować do sylwetki, stosując odpowiednie metody. Istnieją jednak takie gatunki spodni, które można zmniejszyć bez użycia maszyny do szycia. Jak to możliwe? Otóż elastyczny materiał spodni, jak np. bawełna, może być zmniejszony na różne sposoby. Jeśli chcesz się o tym przekonać, zdejmij spodnie i wypierz je w wyższej temperaturze, niż zaleca producent. Jak widać, zwęzić spodnie bawełniane jest stosunkowo łatwo. Zwężanie spodni garniturowych czy jeansowych nie będzie już takie proste, choć spodnie zwężą się z pewnością po zastosowaniu którejś z naszych metod.

jak samemu zwęzić spodnie

Jak zwęzić duże spodnie maszyną do szycia?

Przeszyć spodnie maszyną trzeba umieć. Tym słowom trudno zaprzeczyć. Nie ulega również wątpliwości, że coraz mniej osób posiada taką umiejętność. Jak się jednak okazuje, zwężanie spodni wcale nie musi być takie trudne. Aby jeszcze bardziej ułatwić to zadanie podpowiemy, jak zwęzić spodnie krok po kroku. Tak więc zwężanie spodni samodzielnie należy rozpocząć od odprucia paska i pozbycia się szlufek. Przymierz spodnie koniecznie, by dowiedzieć się, jak bardzo spodnie należy zwęzić. Zaznacz również nadmiar materiału szpilkami. Uczyń to na lewą stronę, by łatwo było pracować. Zszyj teraz spodnie maszyną wzdłuż wyznaczonej szpilkami linii. Obetnij nadmiar materiału spodni i przeszyj je ściegiem owerlokowym. Teraz przyszła pora na oryginalny pasek spodni. Umieść go na odpowiedniej wysokości i przyszyj zwykłym ściegiem. By móc cieszyć się z efektu zwężania spodni, przyszyj do nich odprute wcześniej szlufki.

Dopasuj spodnie domowymi sposobami

Nowe spodnie wymagają wydatków oraz miejsca w szafie. Często zdarza się, że wystarczą drobne poprawki czy zwężenie luźnych spodni, by nie musieć wymieniać garderoby na zupełnie nową. Aby skutecznie zwęzić spodnie wcale nie musimy posiadać maszyny. Jeśli zwężasz ulubione spodnie, możesz zastosować jeden z naszych sposobów, by zwęzić spodnie szybko i estetycznie.

jak zwezic spodnie recznie

Pasek z klamrą

Pasek z klamrą to rozwiązanie, gdy z szyciem nam naprawdę nie po drodze Do zwężenia spodni konieczne będzie wyłącznie założenie odpowiedniego paska, dzięki któremu zostanie zebrany po bokach nadmiar materiału. Aby zwęzić spodnie paskiem nie potrzeba ingerować w ogóle w ich szycie. Ten sposób nie nadaje się raczej do tego, by zwęzić spodnie dresowe, gdyż nie będzie on komponował się z nimi estetycznie.

Gumka

Gumka guzikowa to określenie, które stosuje się do wąskiej tasiemki, posiadającej otwory na guziki. Jak zwęzić spodnie gumką? Przygotuj gumkę, dwa guziki i agrafkę. Po wewnętrznej stronie pasa spodni zrób teraz dwa otwory. Aby wykorzystać tą metodę i zwęzić pas ręcznie, zwężanie spodni należy rozpocząć od przyszycia dwóch guzików w niedalekiej odległości do wyciętych wcześniej otworów. Musisz zrobić to tak, by szwów nie było widać po zewnętrznej stronie. Zwężanie spodni w pasie gumką opiera się na przeciągnięciu gumki miedzy wykonanymi otworami. Ułatwi to z pewnością wcześniej przygotowana agrafka. Następnie zwęź materiał gumką, zapinając ją na konkretną dziurkę. Dzięki gumce spodnie mogą być zwężane i rozszerzane w zależności od potrzeb.

Agrafka

Agrafka to rozwiązanie, które w spodniach warto zastosować, gdy nie mamy zbyt dużo czasu. Jest to jednak rozwiązanie wyłącznie chwilowe. Ci którzy potrzebują dopasowania spodni w natychmiastowy sposób, mogą spiąć je z boku agrafką. Jak widać, szczegółowa instrukcja zwężania spodni nie jest tu konieczna, choć ich zwężanie za pomocą agrafki jest mocno prowizoryczne.

Igła i nitka

Aby samodzielnie zwęzić spodnie bez konieczności użycia maszyny, przewróć je na lewą stronę. Aby zwęzić spodnie ręcznie, przy udziale wyłącznie igły i nitki, sprawdź, ile musisz zwęzić spodnie. Nowe zgięcie poprowadź wzdłuż starych szwów. Aby cieszyć się idealnie dopasowanymi spodniami, zaznacz dokładnie kredką miejsce, w którym należy poprowadzić nowy szew. Możesz również zrobić to za pomocą szpilek. Aby zwęzić spodnie jeansowe lub spodnie z innego materiału, należy teraz poprowadzić ścieg w ten sposób, by nie był on widoczny na zewnątrz. W ten sposób można zwęzić spodnie w pasie ręcznie, a metoda ta podobna jest nieco do zwężania nogawek czy pasa za pomocą maszyny.

Jak zwęzić spodnie w nogawkach?

Często zdarza się, że choć u naszych spodni pasek prezentuje się znakomicie, nogawki pozostawiają wiele do życzenia. Zwężanie nogawek spodni również można przeprowadzić samodzielnie. Jak to zrobić? Warto w tym celu zasugerować się spodniami idealnie dopasowanymi. Przekręć spodnie na lewą stronę. Zwężanie nogawek należy rozpocząć od przyłożenia do nich spodni, które leżą doskonale. W ten sposób możesz zaznaczyć pas materiału, który jest zbędny. Zwężenie nogawek można przeprowadzić maszyną, kierując szew wzdłuż wyznaczonej linii i pozbywając się w ten sposób nadmiaru spodni.

jak zwęzić spodnie w nogawkach bez szycia

Jak szybko zwęzić spodnie w pasie bez maszyny?

W przypadku zwężania spodni bez użycia maszyny, należy zrobić po obu stronach dwa nacięcia. Obok nich należy wszyć guziki tak, by na ich trzymała się gumka. To doskonały sposób, by rozwiązać problem zbyt szerokich spodni.

jak zwęzić spodnie w nogawkach

Czy da się zwęzić spodnie w pasie?

Niemalże każde spodnie można zwęzić w pasie. Takie zwężenie spodni nie jest zależne od materiału, z którego zostały one wykonane.

jak zwęzić spodnie

Jak zmniejszyć spodnie o dwa rozmiary?

Aby zwęzić pas spodni w bezpieczny sposób, należy przygotować specjalną miksturę, na którą będzie składało się dwie łyżki sody, pomieszane z wodą. Ta metoda zwężania spodni wymaga, by leżały one namoczone minimum godzinę. Po tym czasie należy wyjąć spodnie i ponownie je rozciągnąć, a następnie włożyć do mikstury na kolejne 60 minut.

One thought on “Jak zwęzić spodnie w pasie i nogawkach? Poznaj nasze sprawdzone sposoby!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × trzy =

jak zrobić nawadnianie ogrodu Previous post Jak zrobić nawadnianie trawnika? Praktyczne rady i cenne wskazówki
listwy maskujące do rur Next post Listwy maskujące rury centralnego ogrzewania i inne sposoby ukrycia rur